AGRAÏMENT DE L'ÀREA DE TURISME PER LA BONA ACOLLIDA DE LA PRIMERA EDICIÓ DE LA FIRA "CREIXELL, TERRA DE PIRATES"

Des de l'àrea delegada de turisme de l'ajuntament de Creixell valorem molt positivament el resultat de la primera edició de la Fira CREIXELL, TERRA DE PIRATES que va tenir lloc a la nostra Vila els passats dies 13, 14 i 15 d'agost de 2022.

Thursday 25 August 2022

AGRAÏMENT DE L'ÀREA DE TURISME PER LA BONA ACOLLIDA DE LA PRIMERA EDICIÓ DE LA FIRA "CREIXELL, TERRA DE PIRATES"
 
Des de l'àrea delegada de turisme de l'ajuntament de Creixell valorem molt positivament el resultat de la primera edició de la Fira CREIXELL, TERRA DE PIRATES que va tenir lloc a la nostra Vila els passats dies 13, 14 i 15 d'agost de 2022.
 
Més de 6.000 persones van passar per la fira dedicada als pirates a Creixell.
 
Durant tot el cap de setmana es van realitzar moltes activitats de temàtica pirata i especialment adreçades al públic familiar
Els principals carrers del nucli històric de Creixell van estar l'escenari de la primera edició de la fira Creixell, Terra de Pirates.
Hi havia molts turistes i visitants provinents principalment de França, l'Aragó, País Basc, Navarra i Catalunya i també veïnes i veïns que van visitar la fira. Hem pogut constatar que era majoritari el desig de la gent de gaudir amb moltes ganes d’aquesta mena de cites, desprès de dos anys i escaig de restriccions per la pandèmia.
Per tant celebrem les bones impressions que ha deixat entre el públic assistent aquesta primera edició de la fira CREIXELL, TERRA DE PIRATES.
Parades d'artesania, atraccions i activitats per la canalla, animació i teatre musical, melodies pirates, tallers, pinta-cares pirata, cercavila, gimkama, espectacle de malabars de foc nocturn, demostració de softcombat, màster class pirata de zumba, repartiment de polseres pirates fluorescents i moltes altres iniciatives per a tota la família.
 
La regidora de turisme, Silvia Farrero, ha valorat molt positivament com s'ha desenvolupat aquesta primera fira de temàtica pirata. La fira ha estat una bona oportunitat perquè les persones que estiuegen a Creixell i els ciutadans de poblacions pròximes descobreixin la nostra Vila.
A més, durant els tres dies de la fira, l'associació de Comerciants i Empresaris de Creixell ha posat també una paradeta a la fira amb jocs infantils i ha repartit molts obsequis per a la mainada. També durant aquests 3 dies de fira, s'ha pogut visitar a la Casa de Cultura Cal Cabaler de Creixell, l'exposició de dibuix i pintura dels alumnes del curs d'arts plàstiques que l'artista creixellenca Joana Bonán fa durant l'any a la Biblioteca Municipal i que ha tingut també molt bona acollida.
 
Finalment volem expresar també el nostre agraïment més sincer a totes les persones i empreses que amb la seva col-laboració han fet possible que aquesta primera edició de la fira CREIXELL, TERRA DE PIRATES hagi estat tot un éxit.
Això ens esperona a seguir treballant amb il-lusió i a començar a preparar els propers esdeveniments de promoció turística de Creixell.
Moltes gràcies a tothom.
Seguim!.

Accions del document