PROGRAMA DE LES CELEBRACIONS RELIGIOSES DE LA SETMANA SANTA 2024 A CREIXELL

Us informem de les celebracions religioses que tindràn lloc a Creixell amb motiu de la SETMANA SANTA 2024 preparades des de l'Esglèsia Parroquial de Sant Jaume Apóstol de la nostra Vila..

Wednesday 20 March 2024

✝️SETMANA SANTA / Us informem de les celebracions religioses que tindràn lloc a Creixell amb motiu de la SETMANA SANTA 2024 preparades des de l'Esglèsia Parroquial de Sant Jaume Apóstol de la nostra Vila..

✅ DISSABTE 23 DE MARÇ: A les 18h Benedicció de Rams a la plaça de l'Esglèsia.

✅ DIUMENGE 24 DE MARÇ: A les 10:30h Benedicció de Rams a la plaça Major.

✅ DIJOUS 28 DE MARÇ: Sopar del Senyor

✅ DIVENDRES 29 DE MARÇ- DIVENDRES SANT: A les 7:30h sortida del tradicional VIA CRUCIS des de l'Esglèsia fins a l'Ermita de Fàtima. A les 17h Celebració Mort del Senyor. A les 20h Processó del Sant Enterrament, des de l'esglèsia i pel nucli històric de la Vila.

✅DISSABTE 30 DE MARÇ: A les 19h Vetlla Pasqual.

✅DIUMENGE 31 DE MARÇ : A les 10:30h Santa Missa.

✅DILLUNS 1 D'ABRIL: A les 12h Missa de Pasqua a l'Ermita de Fàtima.

#creixell 

 

Accions del document