SUSPENSIÓ DE L'ACTE INSTITUCIONAL DE LA DIADA NACIONAL DE CATALUNYA 11 DE SETEMBRE 2020 A CREIXELL

A causa de la situació actual de la propagació de la pandèmia de la Covid-19, l'ajuntament de Creixell ha suspés enguany els actes institucionals de la Diada Nacional de Catalunya de l'11 de setembre a la nostra Vila.

Thursday 03 September 2020

SUSPENSIÓ DE L'ACTE INSTITUCIONAL DE LA DIADA NACIONAL DE CATALUNYA 11 DE SETEMBRE 2020 A CREIXELL

Us fem avinent que, a causa de la situació actual de la propagació de la pandèmia de la Covid-19, l'ajuntament de Creixell ha suspés enguany els actes institucionals de la Diada Nacional de Catalunya de l'11 de setembre a la nostra Vila.

Aquesta decisió ha estat presa per l'ajuntament per tal d'evitar situacions que puguin afavorir els contagis de coronavirus.

En aquests moments d'alt risc al nostre territori, cal tenir molta prudéncia i responsabilitat.

No hi haurà per tant l'acte institucional amb les entitats i veïns del municipi, ni els parlaments oficials ni l'ofrena floral al monument de la Plaça Lluís Companys ni la tradicional cantada de Els Segadors.

Malgrat això, les persones, entitats, associacions i col.lectius que vulguin fer l'ofrena floral al monument, ho podran fer a títol particular però mantenint sempre les màximes mesures de seguretat adients.

Esperem que la situació actual de la pandèmia vagi millorant amb la col.laboració de tothom.

Malgrat tot, aprofitem l'avinentesa per a desitjar-vos una bona Diada Nacional de Catalunya.

Moltes gràcies.

#creixell #viucreixell #Covid19

Accions del document